Theo van Bakel - De Merwelanden

Gaan we nu wel of niet impairen?


Hoe dan ook is inzicht van de NHC-effecten essentieel. Er wordt al langer gesproken over de aanpassing van de WTZi. De kans dat dit gaat gebeuren wordt steeds groter. Maar op welke punten wordt de WTZi aangepast?


De punten waarop te verwachten valt dat de WTZi wordt aangepast:

  1. In de RJ staat dat er op object niveau dan wel kasstroom genererende eenheid geïmpaird moet worden. De WTZi lijkt nu aan te gaan geven dat er op stichtingsniveau, rekenstaat of concern niveau, geïmpaird mag worden.
  2. De gevolgen van de invoering van de NHC zou in de jaarrekening van 2011 verwerkt moeten worden. De WTZi lijkt de ruimte te gaan geven om de gevolgen in de jaarrekening van 2012 te verwerken in plaats van de jaarrekening 2011.


Is dit nu reden om het dossier 'impairment' door te schuiven naar jaarrekening 2012? Het antwoord op deze vraag is aan u. Wat wij daarbij van belang vinden dat u kunt overzien wat de gevolgen zijn als u het dossier doorschuift.


De gevolgen van het doorschuiven kunnen zijn:

  • De jaarrekening van 2011 geeft mogelijk geen reëel beeld van het vermogen en de continuïteit van de organisatie. In de jaarrekening moet wel benoemd staan welke risico's er zijn.
  • Als u de boekwaarde niet kunt terugverdienen heeft dit gevolgen voor het verkrijgen van vreemd vermogen.
  • Geen zicht op de noodzaak om een beroep te doen op de hardheidsclausule. Immers als door de invoering van de NHC's uw organisatie in de problemen komt dan is het van belang om dit zo snel mogelijk bij de NZA aan te kaarten.


Rekenen aan uw vastgoed om inzicht te krijgen is dus nog steeds belangrijk. AAG ondersteunt u graag met het AAG-Vastgoedrekenmodel!

 

 

Contact
Meer informatie of vragen?

AAG-contactpersoon

Bert van Scherpenzeel
Bert van Scherpenzeel
073 640 97 38
E-mail